REKLAMA
Znaleziono 7152 wyników
W Katowicach powstanie nowa fabryka radiofarmaceutykówartykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach powstanie nowa fabryka radiofarmaceutyków
Kolejna firma stawia na Katowice. Wchodząca w skład polskiej, diagnostycznej grupy VOXEL S.A. spółka ALTERIS S.A. otrzymała pozwolenie na budowę nowej fabryki radiofarmaceutyków.
Amerykańska firma Solventum wybuduje za 150 mln dolarów fabrykę we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Solventum wybuduje za 150 mln dolarów fabrykę we Wrocławiu
Kolejna wielka, amerykańska inwestycja w stolicy Dolnego Śląska. Swoją fabrykę we Wrocławiu wybuduje firma Solventum. Inwestycja o wartości ok. 150 milionów dolarów (585 mln zł) powstanie przy ulicy Kwidzyńskiej, na osiedlu Kowale. Amerykańska spółka zajmuje się produkcją filtrów do przemysłu biofarmaceutycznego. Przy rocznych przychodach wynoszących 8,2 miliarda dolarów firma jest obecnie 17, co do wielkości firmą z branży technologii medycznych na świecie (2023 r.).
Japan Tobacco International (JTI) z nową inwestycją w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
Japan Tobacco International (JTI) z nową inwestycją w woj. łódzkim
Globalny gigant z branży tytoniowej, firma Japan Tobacco International (JTI) uruchomiła pierwszą własną farmę fotowoltaiczną w Polsce o mocy 14 MWp. Inwestycja o wartości ponad 40 mln zł pokryje ok. 20% zapotrzebowania na energię ze strony kompleksu fabrycznego firmy w Starym Gostkowie w województwie łódzkim, w powiecie poddębickim, w gminie Wartkowice.
We Wrocławiu powstaje nowe, wielkie osiedle z 1500 mieszkań [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstaje nowe, wielkie osiedle z 1500 mieszkań [FILM+WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska powstaje kolejne nowe, wielkie osiedle mieszkaniowe. Swoją inwestycję we Wrocławiu realizuje jeden z największych ogólnopolskich deweloperów działających w Polsce, Vantage Development S.A. z Wrocławia (ta spółka złożyła wnioski o pozwolenie na budowę), wspólnie z Robyg S.A. z Warszawy (budowa i sprzedaż mieszkań). Inwestycja będzie etapowana. Obecnie trwa budowa I etapu, jednak deweloper już myśli o następnych.
Niemiecki gigant otworzy fabrykę w Radomiuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki gigant otworzy fabrykę w Radomiu
Kolejna duża, zagraniczna inwestycja w Polsce. Tym razem w liczącym ponad 193 tysiące mieszkańców Radomiu, drugim co do wielkości mieście w województwie mazowieckim. Niemiecka Grupa Egelhof, dostawca technologii sterowania dla przemysłu motoryzacyjnego i grzewczego, zdecydowała się na otwarcie swojej pierwszej fabryki w Polsce. Nowoczesny zakład o powierzchni 14 tys. metrów kwadratowych zostanie otwarty w IV kwartale 2025 roku. Powstaną nowe miejsca pracy.
Kolejna zabytkowa kamienica przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi przejdzie rewitalizację [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zabytkowa kamienica przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi przejdzie rewitalizację [ZDJĘCIA]
Kiedyś stał w tym miejscu wiatrak, był tu jeden z najlepszych sklepów z wędlinami, a od 30 lat króluje zapach pizzy. Teraz kamienica przy ul. Piotrkowskiej 41 wraz z oficynami i podwórkiem zostanie zmodernizowana dzięki wsparciu z funduszy unijnych przyznanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
500 nowych miejsc pracy! Maspex rozbuduje fabrykę pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
500 nowych miejsc pracy! Maspex rozbuduje fabrykę pod Krakowem
Grupa Maspex, największa polska prywatna grupa w branży spożywczej i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej planuje zrealizować kolejną inwestycję o wartości ponad 200 mln zł. Nowy projekt będzie wspierany przez Krakowski Park Technologiczny, w programie Polska Strefa Inwestycji. Inwestycja będzie realizowana w zakładzie w Wadowicach i pozwoli Grupie Maspex na dalsze umacnianie pozycji lidera na rynku spożywczym.
Archicom rozpoczął realizację IV etapu poznańskiej Wieży Jeżyceartykuł
Pokaż artykuł
Archicom rozpoczął realizację IV etapu poznańskiej Wieży Jeżyce
Archicom, ogólnopolski deweloper będący częścią Grupy Echo, rozpoczął realizację kolejnego etapu inwestycji Wieża Jeżyce w Poznaniu. Nowa faza projektu powstaje na poprzemysłowym obszarze dawnej fabryki Apator-Powogaz i w miejscu, w którym przez lata wytwarzano wodomierze. Tym razem Archicom odda do użytku prawie 200 mieszkań o łącznej powierzchni 11,5 tys. metrów kwadratowych. Lokale będą gotowe do odbioru w połowie 2028 roku, a ich sprzedaż oficjalnie już się rozpoczęła.
Na terenie "szczecińskiej Wenecji" powstaje nowa siedziba Wód Polskich (RZGW Szczecin) [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na terenie "szczecińskiej Wenecji" powstaje nowa siedziba Wód Polskich (RZGW Szczecin) [FILM]
W Szczecinie powstaje nowa siedziba Wód Polskich, RZGW Szczecin przy ulicy Kolumba 80 na terenie tzw. "szczecińskiej Wenecji". Znajdą się tu, obok pomieszczeń biurowych dla pracowników Wód Polskich, również sale konferencyjne, a także centrum edukacji wodnej dla dzieci i młodzieży. Zgodnie z przyjętym projektem, część edukacyjno- konferencyjna będzie zlokalizowana w pomieszczeniach piwnicy. Zaplanowano tu przystań dla łodzi i małych jednostek, które będą mogły zacumować w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby szczecińskiego RZGW.
OPmobility Lighting zainwestuje 186,8 mln zł w nową fabrykę pod Lublinem. Powstanie centrum produkcji elektroniki do oświetlenia samochodowegoartykuł
Pokaż artykuł
OPmobility Lighting zainwestuje 186,8 mln zł w nową fabrykę pod Lublinem. Powstanie centrum produkcji elektroniki do oświetlenia samochodowego
Kolejna duża inwestycja produkcyjna na wschodzie Polski. Spółka OPmobility Lighting Kraków (należąca do francuskiej grupy OPmobility), zrealizuje jedną z największych inwestycji przemysłowych w województwie lubelskim. Spółka otrzymała publiczne wsparcie od polskiego rządu (Ministerstwa Rozwoju i Technologii) na projekt wart co najmniej 186,8 mln zł, który obejmuje budowę nowego zakładu produkcyjnego w miejscowości Niemce pod Lublinem (powiat lubelski). Dzięki inwestycji powstanie co najmniej 50 nowych miejsc pracy, w tym znacząca część dla specjalistów z wyższym wykształceniem.
Niemiecki koncern automotive ZF otwiera nowe laboratorium w Częstochowie. Miasto wzmacnia pozycję w globalnej branży systemów bezpieczeństwaartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern automotive ZF otwiera nowe laboratorium w Częstochowie. Miasto wzmacnia pozycję w globalnej branży systemów bezpieczeństwa
Niemiecki koncern ZF Friedrichshafen AG uruchomił w Częstochowie nowoczesne laboratorium testowe pasów bezpieczeństwa, znacząco rozbudowując lokalne zaplecze badawczo‑rozwojowe. To kolejny krok w przekształcaniu miasta z ośrodka produkcji masowej w centrum inżynieryjne o znaczeniu międzynarodowym.
Znany polski hotelarz i inwestor ponownie zainteresowany realizacją wielkiej inwestycji w Częstochowieartykuł
Pokaż artykuł
Znany polski hotelarz i inwestor ponownie zainteresowany realizacją wielkiej inwestycji w Częstochowie
W Częstochowie Grupa Arche, należąca do znanego polskiego hotelarza i inwestora Władysława Grochowskiego, ponownie wyraziła zainteresowanie inwestycją w zabytkową fabrykę włókienniczą Elanex, która jest elementem szerszego projektu "Przędzalnia Przyszłości". Szacowany koszt całego przedsięwzięcia może osiągnąć 1,5 mld PLN, a rozmowy z Urzędem Miasta dotyczące rewitalizacji terenu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego już się rozpoczęły.
Warszawa chce zbudować trzy nowe linie metra do 2050 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa chce zbudować trzy nowe linie metra do 2050 roku
Warszawa chce zbudować trzy nowe linie metra do 2050 roku. Dzięki temu ponad połowa mieszkańców stolicy – zgodnie z ideą miasta 15-minutowego – będzie mieszkać w zasięgu dojścia piechotą do stacji metra. Zaprezentowany dziś przez prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego masterplan dla Warszawy zakłada, że aż 17 z 18 dzielnic będzie miało dostęp do metra.
Ponad 1,1 miliarda złotych wsparcia dla przemysłu zbrojeniowego, branży medycznej oraz elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 1,1 miliarda złotych wsparcia dla przemysłu zbrojeniowego, branży medycznej oraz elektromobilności
Do końca 2025 r. do państwowych spółek trafiło ponad 1,1 miliarda złotych przeznaczonych na rozwój zdolności produkcyjnych i usług oraz budowę infrastruktury. Środki te pochodzą z Funduszu Reprywatyzacji oraz Funduszu Inwestycji Kapitałowych, czyli państwowych funduszy celowych.
Duńska firma ROCKWOOL zwiększa zatrudnienie w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Duńska firma ROCKWOOL zwiększa zatrudnienie w Poznaniu
ROCKWOOL, producent szerokiej gamy wysokiej jakości produktów dla sektora budowlanego, powiększa swoją siedzibę w poznańskim biurowcu Nowy Rynek D, zrealizowanym przez Skanska. Dodatkowe 900 mkw. zrównoważonej i nowoczesnej powierzchni, stworzonej zgodnie z zasadami ESG, pozwoli firmie na rekrutację kolejnych 70 pracowników.
HITACHI i OSGE rozpoczynają współpracę przy projekcie budowy małych reaktorów jądrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
HITACHI i OSGE rozpoczynają współpracę przy projekcie budowy małych reaktorów jądrowych w Polsce
Nawiązanie strategicznej współpracy w Polsce pomiędzy Grupą Hitachi a ORLEN Synthos Green Energy umożliwi wykorzystanie nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań technologicznych w implementacji floty reaktorów BWRX-300 w Polsce. Działania oraz partnerstwo obu firm to szansa na rozwój innowacji i zwiększenie udziału local content w budowie SMR-ów w Polsce.
AFI Home wita warszawską Pragę – trzeci projekt operatora w stolicy już działa [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
AFI Home wita warszawską Pragę – trzeci projekt operatora w stolicy już działa [ZDJĘCIA]
AFI Home Metro Szwedzka dostarczy łącznie 371 lokali PRS oraz prawie 10 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Należąca do AFI Europe część wielofunkcyjnej inwestycji BOHEMA – Strefa Praga, realizowanej przez dewelopera OKAM, powitała już pierwszych klientów, a kolejne apartamenty będą dostępne w połowie października. Do końca 2024 roku portfolio AFI Home w Polsce obejmie łącznie prawie 1,7 tys. gotowych lokali PRS, a w 2025 powiększy się o ponad 550.
Powstanie fabryka polskich samochodów elektrycznych? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Powstanie fabryka polskich samochodów elektrycznych? [FILMY]
W Polsce może powstać fabryka samochodów elektrycznych. Nie, nie żadnej chińskiej czy innej zagranicznej firmy ale naszej polskiej. I nie, nie są to mrzonki. eVANpl to konstrukcja nagrodzona w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na projekt polskiego lekkiego elektrycznego auta dostawczego o ładowności 1 tony. Jej twórcom udało się nie tylko się zaprojektować taki pojazd od postaw, ale również zbudować kilka prototypów, które są obecnie homologowane. W projekt zaangażowani są poważni ludzie i kapitał.
[pomorskie] Trójmiasto sięga po zaawansowane usługi dla biznesuartykuł
Pokaż artykuł
[pomorskie] Trójmiasto sięga po zaawansowane usługi dla biznesu
Rozwój infrastruktury, atrakcyjny rynek pracy, silna gospodarka lokalna, wysoka jakość życia oraz sz...
[Warszawa] Potencjał na nowe inwestycje handlowe w Warszawie – nie tylko Białołęka i Wilanówartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Potencjał na nowe inwestycje handlowe w Warszawie – nie tylko Białołęka i Wilanów
Wawer, Ursynów i Wola dołączają do Białołęki i Wilanowa jako jedne z najbardziej perspektywicznych l...
REKLAMA